Katero pecivo je to?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 19. jun 2006 9:26 | ogledi: 1.356 | odgovori: 4

Na eni pogostitvi sem jedla pecivo, za katerega ne morem dobiti recepta, ker je bilo naročeno v pekarni in ni šans, da mi ga povejo.

Sestavljeno je bilo povsem enostavno: grem od zgoraj navzdol, da si boste lažje predstavljali:

čokoladni obliv

belo krhko testo

čokoladna krema (ful temna)

kakavovo krhko testo

čokoladna krema (ful temna)

belo krhko testo

Je strašno lep vzorec na testu in tudi fino je bilo.

A ima katera kakšen podoben recept, oz. je kaj takšnega v bazi? Če ni, bomo pa coprali doma....

Lp,

Staša

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. jun 2006 9:38

A je to mogoče Madjarica? Poglej v bazi pod tem imenom. Na žalost ni slike ampak jaz bi rekla, da je to to. Upam, da sem pomagala. alexis

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

19. jun 2006 9:50

Podobno, ampak ni to... žal. Srednji biskvit je rjav - OK, to je samo dve žlici kakava dodano v biskvit. Ampak bolj me muči krema, ki je bila izrazito čokoladna - skoraj črna. ? ? ?

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

19. jun 2006 10:24

Kaj pa ,če v pekarni vprašaš za ime peciva? Če si iz MB konca bi se mogoče dal recept dobit,ker imam dve znanki ,ki delata v pekarni.Rabim torej samo naslov pekarne. balu balu

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

19. jun 2006 10:32

Žal... Primorska. Hmm, bom pa res šla vprašat vsaj za ime peciva. Ideja. Hvala.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti